Redukcja i usuwanie zmarszczek – Wrocław

zmarszczki jak zatrzymac

Redukcja i usuwanie zmarszczek – Wrocław

 

Czy usunięcie zmarszczek jest możliwe?

 

Jest – lecz jest to zabieg chirurgiczny, który zmienia rysy twarzy, wiąże się w okresem rekonwalescencji oraz najczęściej jest to jednorazowe rozwiązanie.
Kosmetologia natomiast daje możliwość walki ze zmarszczkami, wygładzania ich i zapobiega powstawaniu nowych. Proces utraty jędrności skóry, a co za tym idzie – powstawania zmarszczek trwa nieuchronnie, jednak zaczynając w odpowiednim momencie jesteśmy w stanie zapobiegać.

 

Usuwanie  i redukcja zmarszczek – wrocław – metody

 

Kluczem do jędrności skóry są cztery elementy:

  1. Nawilżenie
  2. Stymulowanie
  3. Składniki aktywne
  4. Masaż

    

    

    

    

 

Nawilżanie to podstawa, która polega na dostarczaniu organizmowi wody poprzez picie, a także poprzez odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczaniu, w którym spędza większość swojego życia. Oba te aspekty bez siebie nie są wystarczająco skuteczne, a razem potrafią zdziałać cuda.

Często różnice pomiędzy wilgotnością powietrza odczuwamy  na przełomie wczesnej jesieni i zimy, wówczas gdy sezon grzewczy rozpoczyna się wilgoć z pomieszczeń ulatuje, a nasza skóra zwłaszcza na odsłoniętych partiach ciała prosi o dodatkową warstwę kremu, poprzez uczucie ściągnięcia.

Pielęgnacja domowa w okresie zimowym także powinna ulec zmianie – różnice temperatur, mróz, czy silny, chłodny wiatr bardzo mocno uwrażliwiają skórę. Aby pielęgnacja była kompleksowa i wystarczająca, należałoby zmienić np.:

-żel myjący na mleczko, które w swoim składzie zawierać będzie lipidy oraz łagodne substancje myjące,

– lekki, żelowy krem na dzień na krem z ceramidami, które wzmacniają płaszcz hydrolipidowy skóry,

– przed wyjściem na mróz/wiatr zastosować ochronny krem z lipidami i filtrem SPF 50.

 

Stymulowanie to dział, w którym znajdują się zabiegi laserowe, mikronakłucia, zabiegi złuszczające z użyciem kwasów, peelingi mechaniczne, prądy oraz terapia światłem. Są to zabiegi wymuszające na skórze dodatkową pracę w postaci przebudowy i regeneracji – dzięki takim procesom skóra ulega przekrwieniu, następuje proces naprawczy, komórki są lepiej dotlenione, a skutek to wzmożona produkcja kolagenu i elastyny, kwasu hialuronowego oraz wzmocnienie bariery naskórkowej.

Jednym z moich ulubionych zabiegów z tego zakresu działania jest mezoterpia mikroigłowa – setki nakłuć cienkimi igłami, wprowadza w głąb skóry „same dobro”, dodatkowo taka ilość nakłuć wywołuje kontrolowany stan zapalny skóry, który rozpoczyna proces przebudowy skóry.

Warto także zaznaczyć, że jest to zabieg wysoce personalizowany – dostosować do potrzeb skóry i jej problemu należy:

głębokość wysuwających się igieł,

ilość nakłuć oraz ilość igieł w kartridżu,

preparat wtłaczany w skórę,

pielęgnację po zabiegu.

Dzięki personalizacji jestem przekonana, że zabieg zadowoli każdego.

 

Składniki aktywne, które dostarczamy skórze każdego dnia dają bodziec do pracy lub jak jest w przypadku witamin i makro-mikroelementów uzupełniają niedobory tkanek skóry. Ważne jest aby zwracać uwagę na jakość produktów i ilość składników w nich zawartych.

W przypadku chęci stosowania mocniejszych składników aktywnych jak retinol, warto proces wdrażania przedyskutować z kosmetologiem, ponieważ zastosowanie zbyt dużego stężenia, zbyt często może powodować poparzenie lub podrażnienie i zaburzenie bariery hydrolipidowej naskórka.

Ostatnim elementem jest masaż, który uważam za tak ważny z dwóch powodów:

  1. Wykonywanie masażu w zaciszu domowym przyczynia się do lepszego wprowadzenia pielęgnacji oraz pobudzenia krążenia, dzięki temu skóra wygląda na bardziej wypoczętą.
  2. Wykonywanie masażu w gabinecie lub nauka masażu na tkankach głębokich przyczynia się do rozluźnienia mięśni, co spowalnia proces powstających zmarszczek mimicznych.

 

Podsumowanie – usuwanie zmarszczek – salon kosmetyczny Wrocław

 

Pracując ze skórą regularnie, na bieżąco jesteśmy w stanie dobierać różne metody, by spełniać jej oczekiwania – dlatego tak ważna jest świadomość wybieranych produktów i metod stosowania.

Na walkę z utratą jędrności skóry nigdy nie jest za późno i zawsze możemy poprawić wygląd Twojej skóry. Aby upewnić Cię w tym przekonaniu – zapraszam na konsultacje kosmetologiczną do gabinetu kosmetologii bAli beauty, gdzie wskażemy Ci drogę do pięknej i zdrowej skóry. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach na twarz, kliknij tutaj.

INNE POSTY

Rodzaje, charakterystyka i efekty – zabiegi na twarz – Wrocław   Dobierając ofertę naszego gabinetu we Wrocławiu, kierujemy się różnorodnością, ponieważ każda skóra jest inn

  Paznokcie naszą wizytówką   Manicure to jeden z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Jest to także podstawowy zabieg wykonywany w naszym salonie kosmetyczn

Opis salonu kosmetycznego WROCŁAW    Salon bAli beauty to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia, gdzie nie tylko doświadczysz usług wykonanych z wyjątkową starannością, ale także odpoczniesz