Manualne oczyszczanie twarzy Wrocław

Oczyszczanie manualne to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinecie. Klienci decydujący się na ten zabieg pragną oczyścić swoją skórę z wszelkich zmian i dotyczy to niemal każdej skóry, w każdym wieku. Efekty takiego zabiegu w zależności od rodzaju cery, a także pielęgnacji będą utrzymywać się od dwóch miesięcy do nawet pół roku.

1lisc

Oczyszczanie manualne twarzy – co to takiego?

Zabieg polega na oczyszczeniu skóry z zaskórników otwartych oraz zamkniętych znajdujących się w skórze. Sprawia, że skóra wygląda zdrowo,  dodatkowo w trakcie takiego zabiegu przemycane są składniki wspomagające prawidłową pracę skóry oraz znajdujące się w niej gruczoły łojowe, których nadreaktywność przyczynia się do powstawania zmian trądzikowych.

1lisc

Oczyszczanie manualne twarzy – krok po kroku

Zabieg oczyszczania manualnego, jak każdy zabieg w okolicy twarzy rozpoczyna się od dokładnego demakijażu, który usuwa znajdujący się na skórze makijaż, wszelkie inne zanieczyszczenia oraz zalegający martwy naskórek. Jest to kluczowy etap przygotowujący i bezpośrednio wpływający na powodzenie następnie wykonanego zabiegu.

Następnie w zależności od stanu cery, konsultacji kosmetologicznej oraz poziomu zaawansowania występującego problemu, wybierany jest kwas, który zostanie użyty przed przystąpieniem do oczyszczania manualnego.

Zastosowanie kwasu na tym etapie umożliwi łatwiejsze oczyszczenie skóry oraz wykaże swoje działania terapeutyczne: seboregulujące, antyseptyczne i keratolityczne.

  • seboregulacja – to proces, w trakcie którego gruczoły łojowe są wyciszone, co przyczynia się do produkowania zmniejszonej ilości łoju,
  • antyseptyka – to działanie przeciwbakteryjne, które zabezpiecza skórę w trakcie oczyszczania manualnego przed namnażaniem się bakterii oraz nadkażeniem,
  • działanie keratolityczne – to proces usuwania martwego zalegającego naskórka na powierzchni skóry, którego nadmiar może przyczyniać się do powstawania zaczopowanych gruczołów łojowych, a w efekcie stanów zapalnych. Proces odblokowywania skóry w zależności od zastosowanego kwasu oraz jego stężenia może przebiegać w sposób widoczny dla Nas, jako złuszczające się warstwy naskórka lub niemal niewidocznie. W tym drugim przypadku komórki naskórka są mocno rozluźnione i ulegają rozpadowi w trakcie codziennych czynności, takich jak mycie skóry twarzy, czy też osuszanie. 

Po użyciu kwasu oraz ewentualnej jego neutralizacji następuje czas na tradycyjne manualne, czyli ręczne oczyszczenie zmian. Jest to proces zdecydowanie najmniej przyjemny, natomiast jego efekty są na tyle spektakularne, że wynagradzają te kilkanaście minut cierpienia.

Kolejnym etapem w procedurze podstawowej jest oczyszczenie skóry przy pomocy delikatnego preparatu myjącego oraz łagodzenie skóry przy pomocy maski. Maska ponownie w zależności od skóry jest dobierana w kremie, płacie lub alginacie. i każda z nich różni się efektywnością i sposobem działania.

Zabieg oczyszczania manualnego, choć bardzo popularny to w przypadku wielu skór może przebiegać inaczej. Personalizacja w przypadku pracy na skórze, czyli żywym organizmie wymaga od kosmetologa czujności, podejścia holistycznego i ponad wszystko indywidualnego. Właśnie działanie kierunkowe pozwoli na maksymalizację efektów.

1lisc

Oczyszczanie manualne – wskazania i przeciwwskazania

Oczyszczanie manualne twarzy to zabieg, w trakcie którego oczyszczamy zaskórniki otwarte oraz zamknięte,  w niektórych przypadkach także głębokie stany zapalne. Jedynymi przeciwwskazaniami do wykonania takiego zabiegu są:

  • zakażenia skóry wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze,
  • skóra bardzo wrażliwa i płytko unaczyniona,
  • przyjmowane leki ścieńczające, wysuszające lub bardzo uwrażliwiające skórę.
1lisc

Jak często powinno się wykonywać oczyszczanie manualne?

Oczyszczanie manualne zazwyczaj jest wykonywane raz na pół roku, jeśli Twoja skóra zanieczyszcza się szybciej i wymaga oczyszczenia częściej – warto zastanowić się nad zmianą dobranych wcześniej produktów do pielęgnacji, zrobieniem podstawowych badań hormonów, czy poziomu witamin. Przyczyn nagłego pogorszenia skóry z pewnością może być wiele, natomiast istotne będzie niezapominanie – że to co się dzieje wewnątrz Naszego organizmu, często jest widoczne na zewnątrz.

1lisc


Jak długo będę źle wyglądać po zabiegu oczyszczania manualnego?

Oczyszczanie manualne wiąże się z wywieraniem nacisku na skórę w efekcie czego treści w niej nagromadzone ulegają wysunięciu ponad powierzchnię naskórka – w związku z tym bezpośrednio po oczyszczaniu skóra może być zaczerwieniona w miejscach objętych pracą, natomiast już na drugi dzień efekty oczyszczania są niemal niewidoczne. Podsumowując warto zdecydować się na zabieg w dniu wolnym lub wieczorem – wówczas zamiast stresując się wyglądem będziesz mogła czerpać przyjemność z zabiegu oraz czasu spędzonego w gabinecie.

1lisc

Oczyszczanie manualne: cena

Oczyszczanie manualne to zazwyczaj jeden z pierwszych zabiegów wykonywanych w gabinecie, ponieważ zdrowa skóra, to także czysta skóra. Dopiero na skórze prawidłowo oczyszczonej i przygotowanej, możemy przystępować do procedur przyczyniających się do pozbycia innych problemów występujących na skórze, takich jak:

  • suchość 
  • utrata jędrności
  • występowanie przebarwień
  • nierówna struktura skóry

Cena oczyszczania manualnego jest stała ponieważ jest to procedura zabiegowa, która zdecydowanie najczęściej dotyczy skóry twarzy. Cena tego zabiegu to 250 zł.

1lisc

Oczyszczanie manualne twarzy270 zł
PEŁNY CENNIK Z OPISAMI ZABIEGÓW: KLIK