mezoterapia-mikroigłowa-wrocław
mezoterapia-mikroigłowa-wrocław

Mezoterapia mikroigłowa Wrocław

Mezoterapia mikroigłowa polega na nakłuwaniu skóry poprzez urządzenie wyposażone w jednorazowe kartridże. Kanały stworzone przez igły umożliwiają wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry, a kontrolowany stan zapalny skóry przyczynia się do jej wzmożonej pracy. Dzięki temu połączeniu efekty zabiegowe są zdumiewające, trwałe i stale progresywne.

1lisc

Mezoterapia mikroigłowa Wrocław – na czym polega?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg bazujący na nakłuciach skóry od 0,2mm do 2,5 mm, dzięki którym dochodzi do szeregu reakcji naprawczych skóry, silnego przekrwienia oraz odżywienia tkanek. Dodatkowy wywołany kontrolowany stan zapalny stymuluje fibroblasty do produkcji trzech składników odpowiedzialnych za zachowanie młodego wyglądu skóry:

 • kolagenu, 
 • elastyny, 
 • kwasu hialuronowego. 

Taka biorewitalizacja doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku osób młodych, jak i tych w wieku dojrzałym. Korzyści jakie płyną z wykonania tego zabiegu są wprost uniwersalne. Poza stymulacją zachodzącą w głębszych warstwach skóry, możemy dzięki jeszcze głębszej pracy wpływać na poprawę struktury skóry i wypłycenie blizn, a dodatkowo pracując w naskórku – złuszczamy powierzchowne warstwy naskórka ujednolicamy koloryt skóry, zwiększamy nawilżenie skóry oraz przenikanie składników aktywnych w stosowanej pielęgnacji domowej. 

1lisc

Wskazania do zabiegu – mezoterapia mikroigłowa

 • Jeśli Twoja skóra posiada już pierwsze oznaki starzenia, chcesz je zminimalizować i zapobiec powstawaniu nowych – to jest to zabieg dla Ciebie. 
 • Jeśli Twoja skóra posiada nierównomierny koloryt lub jest to skóra ziemista – zabieg mezoterapii mikroiglowej to zmieni, ujednolici kolor oraz nada skórze zdrowy blask. 
 • Jeżeli na Twojej skórze znajdują się blizny lub ogólna struktura Twojej skóry jest nierówna – mezoterapia z dostosowaną ampułką będzie idealna do walki o piękną i zdrową skórę. 

Wskazania do zabiegu mezoterapii są różnorodne, ponieważ sam zabieg także taki jest. W zależności od głębokości nakłuć, ilości igieł w kartridżu oraz zastosowanej ampułki i zawartych w nich składników aktywnych efekty jakie otrzymamy mogą być bardzo różnorodne. 

Dlatego zabieg może sprawiać wrażenie skutecznego na wszelkie problemy skóry, co wcale nie czyni go złym. Wbrew regule, że coś jest do wszystkiego – to do niczego, zabieg mezoterapii mikroigłowej daje nam szereg możliwości i personalizacji. Warto jednak podkreślić, że na niektóre z obiecanych efektów zabiegowych należy poczekać nieco dłużej, ponieważ redukcja blizn, zmarszczek, czy przebarwień wymagać będzie głębokiej odnowy skóry, która niekiedy może łączyć się z kilkumiesięczną współpracą. 

1lisc

Przeciwwskazania do zabiegu – mezoterapia mikroigłowa Wrocław

Do przeciwskazań zabiegowych zaliczamy przede wszystkim:

 • choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry, 
 • aktywne stany ropne, 
 • choroby ogólnoustrojowe np.cukrzyca,
 • alergie, na którykolwiek składnik zawarty w ampułce lub produktach uzupełniających zabieg, 
 • ciąża oraz okres laktacji, 
 • bardzo wysoka wrażliwość skóry, w tym skóra: płytko unaczyniona, atopowa oraz z trądzikiem różowatym, 
 • przyjmowanie lekow zmniejszających krzepliwość krwi. 

Reszta przeciwskazań jest wzgledna i zależna jest od wielu czynników. Wszelkie istotne aspekty zostaną poruszone na konsultacji kosmetologicznej poprzedzającej zabieg oraz uwzględnione zarówno w trakcie zabiegu, jak i w zaleceniach pozabiegowych. 

1lisc

Mezoterapia mikroigłowa Wrocław – krok po kroku

Z uwagi na najistotniejszy priorytet, którym jest bezpieczeństwo zabiegu – rozpoczynamy od konsultacji, wykluczenia przeciwwskazań, omówienia zaleceń pozabiegowych oraz spodziewanych zachowań i reakcji skóry. Następnie przechodzimy do dokładnego demakijażu, który składa się z oczyszczenia dwuetapowego praz tonizacji. Na tak przygotowaną skórę nakładamy peeling chemiczny poprzedzający proces nakłuwania – zazwyczaj jest to kwas ferulowy, który jest kwasem: zabezpieczającym przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, silnym antyoksydantem, a także z uwagi na zawarty w roztworze alkohol oraz niskie pH jest to produkt o charakterze antyseptycznym. Po takim przygotowaniu skóry, przystępujemy do samych mikronakłuć na wcześniej dobranej ampułce. Dostosowywanie zarówno ampułki, jak i głębokości nakłuć, daje Nam pełną możliwość personalizacji zabiegu i wpływu na osiągane efekty. Bezpośrednio po zabiegu na skórę nakładana jest maska, która ma za zadanie delikatnie wyciszyć skórę, ukoić i wspomóc procesy naprawcze.

Po takim zabiegu najważniejszym kryterium jest już wcześniej wspomniane bezpieczeństwo, więc także pozabiegowe pielęgnowanie skóry objętej mezoterapią – przede wszystkim higiena: stosowanie w miarę możliwości przedmiotów jednorazowych, a produktów o łagodnym składzie, które nie będą podrażniać skóry, a wręcz wspierać ją w procesach naprawczych. Taka delikatna pielęgnacja powinna wspierać skórę w pierwszych kilku dniach po zabiegu. Wszelkie aktywne substancje, takie jak np. retinol, kwas askorbinowy, czy niacynamid wprowadzane zostaną stopniowo po ustaleniach z kosmetologiem – praca na skórze wiąże się z wieloma zmiennymi i osobniczymi kwestiami, które nie zawsze da się przewidzieć, dlatego w tej kwestii pozostawiamy decyzję kosmetologowi prowadzącemu. 

1lisc


Mezoterapia mikroigłowa twarz Wrocław – jak często powtarzać?

Zabiegi rewitalizujące oraz stymulujące staramy się wykonywać w odstępach nie dłuższych, niż 3 tygodnie. Takie odstępy pozwalają na regenerację skóry, ale jednocześnie na zachowanie potencjału skóry już zastymulowanej. Idealnym elementem przedstawiającym o czym mowa, będzie wykres, który udowodni, że zachowanie minimalnego czasu na całkowitą regenerację skóry, a jednoczesne ponowne zastymulowanie skóry ponownie zwiekszy jej metabolizm – dlatego tak ważne jest zachowanie ram czasowych pomiędzy zabiegami sugerowani przez profesjonalistę.

1lisc

Mezoterapia mikroigłowa Wrocław – skóra po zabiegu, czy zabieg boli?

Odczucia bólowe w trakcie zabiegu są bardzo osobnicze, natomiast definitywnie zabieg nie wymusza na Nas zastosowania znieczulenia w kremie. 

Sam proces mikronakłuwania skóry trwa od 15 do 30 min i jest odczuwalny – w miejscach, gdzie nie ma wyściółki tłuszczowej jest to bardziej bolesne, natomiast naprawdę nie stanowi to problemu. Moment nakłuwania jest jedynym momentem w trakcie zabiegu, który jest nieprzyjemny i zostaje szybko zrekompensowany przyjemnym masażem obręczy barkowej, czy też twarzy w trakcie nakładania maski. 

Bezpośrednio po zakończeniu nakłuwania nieprzyjemne odczucia znikają, a pozostaje jedynie lekkie zaczerwienienie, które ustąpi w ciągu doby. Niekiedy w trakcie gojenia także występuje uczucie gorąca lub ściągnięcia skóry – wówczas delikatne produkty pielęgnujące o działaniu kojącym i nawilżającym w zupełności wystarczą oraz złagodzą towarzyszący dyskomfort. 

Jako profesjonaliści w bAli beauty staramy się dbać o komfort Klientów zarówno przed, jak i po wykonanym zabiegu. W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji, ponieważ wiemy jak bardzo bezpieczeństwo w gabinecie, jak i poza nim jest istotne. 

1lisc

Podsumowanie – mezoterapia mikroigłowa Wrocław

Podsumowując temat mezoterapii mikroigłowej chciałabym podkreślić, że pomimo iż jest to zabieg o szerokim spektrum działania, to nie jest to zabieg, od którego zaczynamy pracę w gabinecie. Bardzo często, aby przystąpić do zabiegu mezoterapii mikroigłowej naley odpowiednio przygotować skórę – czyli ją oczyścić, zadbać o prawidłowe nawyki w pielęgnacji domowej oraz o ochronę skóry poprzez odpowiednie nawilżenie i SPF, czyli filtr przeciwsłoneczny chroniący skórę. aby przystąpić do mikronakłuwania skóra powinna posiadać prawidłowo złożoną barierę hydrolipidową, która umożliwi prawidłowy proces gojenia skóry, przebudowy oraz ochrony przed patogenami. 

Aby umówić się na konsultacje w celu doboru zabiegu lub na konkretny zabieg zapraszamy do kontaktu:

 • dzwoniąc 720 724 725
 • booksy: balibeauty.booksy.com
 • ul.Prusa 6a Wrocław – gabinet kosmetologii bAli beauty
1lisc

Mezoterapia mikroigłowa Wrocław – Cena zabiegu w Naszym salonie

Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest zabiegiem w większej mierze personalizowanym, co przyczynia się do zmienności kosztów wykonywanego zabiegu. 

Podstawowa procedura zabiegowa mieści w sobie: jeden peeling chemiczny, mikronakłuwanie na wybranej ampułce oraz kojąca maska w kremie i krem na zakończenie zabiegu. Natomiast w związku z innymi potrzebami skóry może pojawić się konieczność wyboru dodatkowego kwasu lub innej maski np. z biocelulozy medycznej, która posiada skuteczną oraz bezpieczną formułę wspierającą szybką regenerację, a także dodatkowe działanie poprzez zawartą alge śnieżną, czy też witaminę C. 

Rozszerzone procedury dają możliwość jeszcze szerszej personalizacji i dostosowywania zabiegu do każdej z potrzeb. Procedury muszą być bezpieczne i skuteczne, natomiast na koniec warto pamiętać, że kosmetolog jest dla Was oraz dla dobra Waszej skóry. 

Mezoterapia mikroigłowa
twarz
390 zł
Mezoterapia mikroigłowa
twarz + szyja
450 zł
Mezoterapia mikroigłowa
twarz + szyja + dekolt
490 zł
Zabieg z retinolem350 zł
Zabieg SUCSES PEEL z mikronakłuwaniem
twarz
500 zł
Zabieg SUCSES PEEL z mikronakłuwaniem
twarz + szyja
520 zł
Zabieg SUCSES PEEL z mikronakłuwaniem
twarz + szyja + dekolt
550 zł
PEŁNY CENNIK Z OPISAMI ZABIEGÓW: KLIK