konsultacja-kosmetologiczna
Konsultacja kosmetologiczna wrocław

Konsultacja kosmetologiczna Wrocław

Konsultacja kosmetologiczna to bardzo ważny element, potrzebny, by móc cieszyć się zdrową i zadbaną skórą. Zdrowie to pojęcie bardzo holistyczne, a nasza skóra, która stanowi najbardziej zewnętrzną powłokę organizmu, doskonale odzwierciedla jego stan. Szczegółowy wywiad i rozmowa będą wyjątkowo przydatne dla osób zmagających się z trądzikiem, przebarwieniami, zmarszczkami i innymi niedoskonałościami. Konsultacja kosmetologiczna pozwala określić stan skóry, dobrać odpowiednią pielęgnację i zaleczać obecne oraz zapobiegać przyszłym problemom skórnym.

1lisc

Czego dotyczą konsultacje kosmetologiczne?

Kosmetolog podczas konsultacji pyta o historię skóry, jej obecny stan, obecne problemy skórne oraz wszelkiego rodzaju wpływy zewnętrzne, takie jak środowisko, dieta, stres i używane produkty do pielęgnacji skóry. Dzięki temu będzie w stanie określić potrzeby skóry, a następnie zalecić najlepsze dla niej produkty i metody jej pielęgnacji.

Wbrew pozorom konsultacja z kosmetologiem to nie tylko rozmowa na temat skóry twarzy – organizm jest jednością i każde zaburzenie prawidłowej pracy oddziałuje na pozostałe, także skórę. Dlatego w trakcie konsultacji kosmetologicznej poruszamy temat zdrowia (zarówno pod kątem fizycznym, jak i mentalnym), diety, zdrowego stylu życia, czy nawyków. Niekiedy, aby wykluczyć współistniejące problemy, zalecane jest wykonanie pewnych badań oraz zmiana nawyków i zachowań. Bywa to czasami uciążliwe, natomiast często jedynie poprzez eliminację jesteśmy w stanie dostrzec różnice we wpływie danego czynnika na nasz organizm.

1lisc

Jak przebiega konsultacja kosmetologiczna?

Jeśli wiesz doskonale jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja Twojej skóry, odczytujesz jej reakcje, a także potrafisz samodzielnie z pewnymi nieprawidłowościami sobie radzić modyfikując obecną pielęgnację – to doświadczyłaś prawidłowo przeprowadzonej konsultacji kosmetologicznej.
 

Bardzo możliwe, że niestety, ale nie miałaś okazji dokonać analizy skóry i jej potrzeb – nic straconego, jestem tutaj dla Ciebie. Nie da się w punktach podać przepisu na skórę idealną, z powodu wielu mechanizmów skóry oraz czynników zależnych, bądź niezależnych od nas. Skóra to organ, który ma za zadanie nas chronić przed drobnoustrojami i patogenami, tak aby nie doszło do zakażenia, więc zrozumienie jego pracy pomaga w doborze odpowiednich rozwiązań.

Konsultacja kosmetologiczna powinna rozpocząć się od wypełnienia ankiety i szczegółowego wywiadu. Następnym krokiem jest wykonanie demakijażu, w trakcie którego kosmetolog poprzez badanie palpacyjne będzie mógł określić parametry takie jak:

 • jędrność skóry,
 • struktura,
 • nawilżenie,
 • grubość,
 • wrażliwość na dotyk, potarcia, czy masaż.

Kolejnym etapem, jest obserwacja skóry pod lampą z lupą oraz dopytywanie o niuanse, które kosmetolog dostrzega. W trakcie demakijażu rozmowa nadal będzie kontynuowana, aby na bieżąco omawiać każdą zmianę występującą na skórze. Po zakończonym demakijażu kosmetolog przystąpi do oceny wizualnej skóry, w trakcie której oceni:

 • występowanie wszelkich zmian skórnych,
 • ilość, zlokalizowanie i przypuszczalne pochodzenie przebarwień, czyli zmian barwnikowych,
 • ogólny stan skóry,
 • głębokość, ilość i intensywność zmian wynikających z procesów starzenia się skóry.

Jest to zazwyczaj moment już luźnej rozmowy, gdzie Klient zadaje nurtujące go pytania. Omawiane i tłumaczone są wszelkie kwestie dotyczące zarówno pielęgnacji, jak i fizjologii skóry. Jest to ostatni element kompleksowej konsultacji kosmetologicznej, po której wspólnie planujemy proces pielęgnacji gabinetowej i domowej.

konsultacja-kosmetologa
konsultacja z kosmetogiem
1lisc

Czego dowiesz się w trakcie konsultacji kosmetologicznej?

Konsultacja kosmetologiczna pozwoli Ci poznać szczegóły pracy Twojego organizmu i jego oddziaływania na skórę. Dzięki informacjom zebranym w trakcie szczegółowego wywiadu dowiesz się między innymi:

 • jakie zmiany wprowadzić w pielęgnacji domowej,
 • czym się kierować przy zakupie kosmetyków,
 • jak priorytetyzować problemy skóry i z nimi walczyć,
 • jakie zabiegi profesjonalne wybrać, aby przyspieszyć poprawę kondycji skóry,
 • w jaki sposób pracuje jego skóra i skąd bierze się problem.
1lisc

Konsultacja kosmetologiczna Wrocław — jak się do niej przygotować?

Wystarczy, że znasz marki, działanie i wygląd produktów, które stosujesz, a zresztą w razie wątpliwości sobie poradzimy. Jeśli natomiast chcesz być perfekcyjnie przygotowana – konsultacja kosmetologiczna przebiegnie znacznie sprawniej, jeśli przyniesiesz ze sobą kosmetyki, które obecnie używasz. Pozwoli to nam na poświęcenie jeszcze większej ilości czasu na omawianie dalszych etapów konsultacji.

1lisc

Jak umówić się na darmową konsultację kosmetologiczną?

Zapraszam Cię do bAli beauty na darmową konsultację – aby była ona  całkowicie za darmo zarezerwuj wizytę łączącą konsultację z dobranym zabiegiem -> w aplikacji booksy usługa ta zapisana jest jako konsultacja + zabieg na twarz, wówczas cena całej usługi to jedynie koszt dobranego zabiegu, o którego cenie zostaniesz poinformowana przed przystąpieniem o działania.

Jeśli preferujesz kontakt telefoniczny lub osobisty możesz już TERAZ wszystko sprawdzić, aby bez przeszkód umówić się na konsultację kosmetologiczną.

Nie musisz w żaden szczególny sposób się przygotowywać, możesz przybiec nawet prosto z pracy w makijażu, a My się wszystkim zajmiemy. Wspólnie omówimy wszelkie kwestie związane z pracą i reakcjami Twojej skóry. Dzięki holistycznemu podejściu oraz sumienności, jestem pewna, że wspólnie osiągniemy wyznaczony cel.

Konsultacja kosmetologiczna z zabiegiem0 zł
Konsultacja kosmetologiczna100 zł
PEŁNY CENNIK Z OPISAMI ZABIEGÓW: KLIK