Kosmetyczka a kosmetolog – Wrocław

kosmetyczka-kosmetolog-roznice

Kosmetyczka a kosmetolog – Wrocław

 

Który zwrot jest poprawny? 

 

Prowadząc rozmowy na co dzień, w czasie spotkania z przyjaciółkami, czy też koleżankami z pracy, potocznie mówimy o kosmetyczkach – tak już się przyjęło i nie jest to nic złego nie wiedzieć, jaka i czy w ogóle jest jakaś różnica pomiędzy kosmetologiem, a kosmetyczką. W Polsce kosmetologia obecnie bardzo mocno się rozwija, a z nią rośnie liczba miejsc w których możemy jako specjaliści: się uczyć, szkolić i nabywać nowe umiejętności. Już spieszę z odpowiedzią dlaczego tak to różnicuję.

 

Wykształcenie – kosmetolog wrocław

 

 Uczenie się zawodu może odbywać się zarówno w szkołach prywatnych, jak i państwowych – są to akademie wychowania fizycznego, uczelnie medyczne lub wyższe szkoły zawodowe. Pierwszy, czyli niezbędny do wykonywania zawodu kosmetologa jest licencjat, a następnie jeśli wyraża się taką chęć można zdecydować się na drugi stopień studiów w tej samej dziedzinie lub połączonej z nią w mniejszym lub większym stopniu. Podobnie sprawy się mają na uczelniach prywatnych, a także na studiach zaocznych. Taka podstawa, czyli edukacja, której poświęcamy kilka lat, jest doskonałym gruntem do pracy i dalszego rozwoju. Jest to wiedza z zakresu anatomii, biologii oraz histologii skóry, a także całego organizmu ludzkiego i wszystkich jego układów. Jest to wiedza wyjściowa, od której rozpoczyna się proces holistycznego podejścia do problemów klienta.

 

Wykształcenie – kosmetyczka Wrocław

 

„Stety” lub niestety wraz ze wzrostem zainteresowania kosmetologią jako zawodu, powstały także szkoły policealne, czyli szkoły dwu letnie, które także umożliwiają prace w branży beauty. Szkoły te w swojej edukacji stawiają przede wszystkim na jak najszybsze i na jak najbardziej wszechstronne przygotowanie do zawodu. Z powodu jednak krótszego czasu trwania szkoły, kwestie nauki od podstaw organizmu oraz niezwykłego organu, jakim jest Nasza skóra, są przepracowane mniej dokładnie i nie przywiązywana jest do nich, aż tak duża rola. Nie warto jednak zbyt pochopnie uogólniać, i także mieć na uwadze, że kosmetyczka po szkole zawodowej dzięki swojemu dużemu zaangażowaniu i determinacji, niekiedy może mieć większą wiedzę i predyspozycje do wykonywanego zawodu, a niżeli osoba z tytułem magistra kosmetologii.

 

 

szkolenia, edukacja, rozwój a salon kosmetyczny

 

Kolejnym krokiem jest nabywanie nowych umiejętności oraz szkolenie, gdzie ponownie tak ważna jest chęć rozwoju i żywe zaangażowanie w wykonywany zawód. Możliwości jest wiele: są kursy kilkudniowe, wyjazdowe, szkolenia online, teoretyczne, praktyczne, z konkretnych zabiegów, a także z kompetencji miękkich. Taka forma nauki od razu po szkoleniu daje możliwość wykonywania np. nowego zabiegu, więc warto jest mieć to na uwadze. Obecnie zakres kosmetologii stale się poszerza, wymyślane są nowe techniki zabiegowe, dzięki którym możemy poprawić i udoskonalić siebie. Dodatkowo od niedawna możemy spotkać się z określeniem – kosmetologia estetyczna, w której znajdują się zabiegi bardziej inwazyjne, których nie musi wykonywać lekarz, a efekty są długotrwałe.

Zatem nieodłącznym elementem każdego wykonywanego zabiegu powinien być przeprowadzony wywiad, w trakcie którego jako Klient będziesz miała możliwość rozwiania wszelkich swoich wątpliwości oraz zadania nawet najbardziej błahych, aczkolwiek nurtujących Cię pytań.

Kosmetolog wrocław - podsumowanie

Podsumowując, warto jest wiedzieć, być świadomym konsumentem oraz pytać specjalisty. Dzięki dostępom do stron internetowych, wiedzy ze sprawdzonych źródeł zapewniam, że w każdym mieście uda się znaleźć osobę godną Naszego zaufania. Do stracenia mamy nie tylko urodę, ale także zdrowie.

INNE POSTY

  Rodzaje, charakterystyka i efekty – zabiegi na twarz – Wrocław   Dobierając ofertę naszego gabinetu we Wrocławiu, kierujemy się różnorodnością, ponieważ każda skóra j

  Paznokcie naszą wizytówką   Manicure to jeden z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Jest to także podstawowy zabieg wykonywany w naszym saloni

  Opis salonu kosmetycznego WROCŁAW    Salon bAli beauty to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia, gdzie nie tylko doświadczysz usług wykonanych z wyjątkową starannością, ale także odpocznie