mezoterapia-igłowa-wrocław
mezoterapia-igłowa-wrocław

Mezoterapia igłowa Wrocław

Mezoterapia igłowa Wrocław to jedna z najskuteczniejszych metod dostarczania substancji czynnych w głąb skóry przy pomocy cienkiej igły. Liczba nakłuć wykonanych w trakcie zabiegu może się różnić w zależności od okolicy i preparatu. Podane substancje najczęściej są kombinacją składników aktywnych,w tym: 

 • witaminy,
 • minerały, 
 • kwasy
 • aminokwasy, 
 • enzymy, 
 • kwas hialuronowy nieusieciowany,
 • komórki macierzyste
1lisc

Mezoterapia igłowa – krok po kroku

Przygotowanie skóry do zabiegu mezoterapii opiera się przede wszystkim na dokładnym demakijażu i oczyszczeniu skóry. Zabieg mezoterapii igłowej jest zabiegiem iniekcyjnym co sprawia, że najważniejszym i niepodważalnym aspektem jest bezpieczeństwo i sterylność. Z tego powodu także, skóra bezpośrednio przed zabiegiem jest przemywana preparatem dezynfekującym, a w trakcie zabiegu preparatem antyseptycznym. 

Po prawidłowym oczyszczeniu i przygotowaniu skóry poddawanej zabiegowi przechodzimy do znieczulenia – jest ono wykonane poprzez nałożenie na czas 20min kremu z lidokainą  oraz tetrakainą. Dzięki podanym substancjom skóra będzie niemal całkowicie znieczulona, a zabieg o wiele bardziej komfortowy oraz bezstresowy. 

Po upłynięciu odpowiedniej ilości czasu oraz ponownym dokładnym zmyciu ze skóry preparatów przystępujemy do działania i w odstępach ok. 0,5 – 1,5 mm nakłuwamy skórę i podajemy preparat metodą mikropęcherzykową, czyli podajemy większe ilości preparatu tworząc widoczne gołym okiem “koraliki”, które w swoim tempie skóra będzie absorbować i metabolizować. 

Bezpośrednio po zabiegu przecieramy skórę preparatem o działaniu antyseptycznym i nakładamy bezpieczny krem o działaniu kojącym i wspomagającym regenerację.

1lisc

Mezoterapia igłowa Wrocław – efekty

Zabieg mezoterapii jest idealnym zabiegiem, jeśli Nasza skóra jest zdrowa, wypielęgnowana, natomiast brakuje jej “czegoś więcej”. Dzięki mezoterapii igłowej możemy się spodziewać efektu wypoczętej i promiennej skóry, bo niestety ale poprzez pielęgnację domową oraz gabinetową nie jesteśmy w stanie uzupełnić niedoborów, które w Naszej skórze mają miejsce wraz z wiekiem.

Konkretne efekty będą uzależnione od składników zawartych w ampułce. Wymienić natomiast możemy takie, które są uzależnione nie tylko od preparatu, ale także wymuszonej regeneracji skóry poddanej zabiegowi z powodu wywołanego stanu zapalnego powodującego:

 • stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny,
 • zatem poprawa jędrności i napięcia skóry,
 • rozjaśnienie skóry i wyrównanie kolorytu,
 • wzrost nawilżenia skóry,
 • odzyskanie promiennej cery.
1lisc

Mezoterapia igłowa – ile zabiegów trzeba zrobić oraz w jakich odstępach?

Już pierwszy zabieg mezoterapia igłowa da pierwsze zauważalne efekt, natomiast aby skutecznie zwiększyć metabolizm skóry sugerujemy wybór od 4 do 6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni w zależności od preparatu, okolicy zabiegowej i efektów.

Zachowanie odstępów między zabiegami pozwala skórze na przyswajanie substancji oraz regenerację, natomiast ponowny zabieg ponownie podwyższa metabolizm skóry i dostarcza składniki wspomagające stymulację w głębi skóry.

1lisc


Zalecenia – mezoterapia igłowa

Zalecenia pozabiegowe są przekazywane moim Klientom do domu, aby mieć jasno i wyraźnie zaznaczone co powinnyśmy robić, a czego unikać. Do najważniejszych i uniwersalnych takich zaleceń zaliczamy:

 • brak kontaktu skóry poddanej zabiegowi z zanieczyszczonymi przedmiotami oraz dłońmi, dziećmi i zwierzętami,
 • nie stosowanie substancji drażniących w okolicy skóry poddanej zabiegowi np. retinol, kwasy, perfumy,
 • stosowanie kremu z filtrem najlepiej 50SPF na skórę odsłoniętą 
 • nie stosowanie antybiotyków, leków zmniejszających krzepliwość krwi minimum 10 dni przed i po zabiegu oraz leków przeciwzapalnych w dniu i tydzień po zabiegu,
 • zachowanie nadmiernej higieny – jednorazowe produkty do mycia i osuszania skóry poddanej zabiegowi.
1lisc

Wskazania – mezoterapia igłowa

Choć mezoterapia igłowa nie będzie odpowiedzią na każdy problem, to na problemy takie jak: poszarzała skóra, utrata jędrności, powstawanie zmarszczek, czy utrata nawilżenia mezoterapia igłowa będzie idealną odpowiedzią. 

Jednak jak w przypadku każdego zabiegu warto umówić się na poprzedzającą zabieg konsultacje w celu ustalenia planu działania ze skórą. Niekiedy zanim podejmiemy sie zabiegu inwazyjnego jakim jest mezoterapia igłowa należy zwalczyć inny problem skóry, tak by wszystkie zabiegi miały zachowane swoje właściwości i realnie poprawiały jej stan. 

Przykładem niekoniecznie dobrze dobranej sekwencji zabiegów, będzie kolejność:

zabieg oczyszczania manualnego → mezoterapia igłowa w celu nawilżenia i rozświetlenia skóry → zabiegi z użyciem kwasów ku seboregulacji → zabiegi rozjaśniające/wyrównujące koloryt skóry.

Prawidłowo wykonana sekwencja także będzie rozpoczynać się od oczyszczania manualnego, by skórę pozbyć zaskórników otwartych. Jest to niestety nieodłączny element Naszej skóry, ponieważ pory są naturalną jej częścią – nie zmienia to jednak faktu, że raz na 6-9 miesięcy warto wykonać taki zabieg w gabinecie. W towarzystwie profesjonalnych produktów i substancji keratolitycznych oraz przeciwzapalnych oczyszczanie manualne jest zabiegiem bezpiecznym oraz natychmiastowo poprawia wygląd skóry. Kolejnym etapem zabiegowym w przypadku skóry mieszanej z tendencją do powstawania zaskórników zamkniętych w strefie T, czyli środkowej części twarzy oraz czole powinien być zabieg delikatnie złuszczający oraz seboregulujący przy pomocy kwasów. Do takich zabiegów zaliczać będziemy: kwas salicylowy, pirogronowy, laktobionowy, czy też azelainowy. Taki zabieg wykonany jednokrotnie lub w przypadku skór nieco bardziej wymagających parokrotnie sprawi, że skóra będzie odblokowana, a komórki odpowiedzialne za nadprodukcję łoju i powstawanie zaskórników wyciszone. Kolejnym etapem działania w gabinecie będą zabiegi eliminujące przebarwienia i zmiany potrądzikowe, jeśli jest taka potrzeba i dopiero wówczas, gdy skóra jest zdrowa, czysta, a jej wygląd zadowala Klienta nadchodzi czas na wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej. 

Jest to moim zdaniem, zdaniem Kosmetologa najbardziej racjonalna i słuszna droga do pięknej skóry, a zabieg mezoterapii igłowej na której skupia się dany artykuł jest wisienką, która boostuje, czyli dodatkowo wzmacnia i wspiera prawidłowe funkcjonowanie i zdrowy wygląd skóry.

1lisc

Mezoterapia igłowa Wrocław – preparaty

Wybór preparatów na rynku jest bardzo duży i różnią się one przede wszystkim składem, konsystencją oraz marką. Nie bez powodu wspominam tutaj o marce – znane nam, utrzymujące się od wielu lat na rynku i cieszące się dużą popularnością firmy są bezpieczne. Stosowane od wielu lat, posiadają wszystkie należyte certyfikaty, które dopuszczają podawania śródskórnego oraz są sterylne, a ich skuteczność potwierdziło wiele osób i klientów. Najbardziej popularne obecnie preparaty produkowane są w: Szwajcarii, Francji, czy Hiszpanii.

W kwestii wyboru odpowiedniej ampułki istotne stanie się zpriorytetyzowanie problemu skóry oraz głównego składnika odżywczego dla skóry. W tej kwestii warto zaufać osobie wykonującej zabieg, która bazując na wiedzy z wielu szkoleń oraz doświadczeniu będzie w stanie dobrać odpowiedni preparat.

1lisc

Mezoterapia igłowa – najbardziej popularny zabieg w gabinecie

Niestety Nasza skóra wokół oczu jest kilkukrotnie cieńsza, niż na reszcie twarzy, dodatkowo jest okolicą, która niemal pozbawiona jest gruczołów łojowych, a dodatkowo wyściółka tłuszczowa stabilizująca i wypełniająca skórę w tym miejscu bardzo wcześnie zanika lub przemieszcza się przyczyniając do jeszcze większego problemu. To właśnie przez te aspekty skóra wokół oczu jest narażona na przedwczesne powstawanie zmarszczek, czy zasinienie.

Mezoterapia igłowa wykonana preparatem XELA REDERM jest niesamowicie skuteczna, a jednocześnie długotrwała –  ponieważ produkt raz podany pracuje i stymuluje skórę nawet przez trzy miesiące! 

Xela Rederm to jedyny preparat na rynku, który wywiera bezpośredni wpływ na procesy metaboliczne w skórze:

 • wzrost produkcji energii w cyklu Krebsa w fibroblastach skóry,
 • poprawę oddychania komórkowego,
 • wzmożony transport jonów, 
 • pobudzona synteza kolagenu, elastyny i białek, 
 • wzrost mikrokrążenia.

Dzięki tym właściwościom wzrasta żywotność komórek, jak również zapewniona jest większa ochrona przed uszkodzeniami.

Wykonanie serii trzech zabiegów w odstępach dwóch tygodni daje bardzo dobre rezultaty – a jest to całkowicie naturalna metoda, którą można stosować bez przeszkód kilka razy. W przypadku skór i problemów nieco bardziej opornych zaleca się zwiększenie ilości wykonanych zabiegów.

1lisc

Podsumowanie – mezoterapia igłowa Wrocław

Mezoterapia igłowa to doskonały sposób, by zadbać skutecznie o swoją skórę.  Niezależnie, czy masz 25, czy 65 lat Twoja skóra skorzysta z zabiegu i odwdzięczy się efektami, które z pewnością Cię ucieszą.

Zadzwoń do gabinetu i umów się na konsultację ,w trakcie której dowiesz się czy zabieg mezoterapii igłowej także jest dla Ciebie.

1lisc

Cennik

Mezoterapia igłowa
twarz
490 zł
Mezoterapia igłowa
twarz + szyja
590 zł
Mezoterapia igłowa
twarz + szyja + dekolt
700 zł
Mezoterapia igłowa – skóra głowy 470 zł
Redermalizacja XELA REDERM 1,1%
okolica oczu (1 ml)
640 zł
Redermalizacja XELA REDERM 1,1%
twarz (2 ml)
790 zł
Redermalizacja XELA REDERM 1,8%
twarz (2 ml)
790 zł
Redermalizacja XELA REDERM 1,8%
twarz (4 ml)
1500 zł
PEŁNY CENNIK Z OPISAMI ZABIEGÓW: KLIK